Menu
 • Naše výhody:
 • U vybraných produktů doprava a zaškolení zdarma
 • Slevy při osobním odběru
 • Odborné poradenství
 • Zázemí kamenných prodejen

Akce

Novoroční  zvýhodněná  nabídka skladových komorových  pecí

1) Studiové

Studiové keramické pece představují širokou škálu modelů o velikosti vypalovacího prostoru do 150 l. Zpředu plněné (komorové) pece  jsou určeny zejména do keramických ateliérů v domácnostech a  školách (rozpočtových / příspěvkových organizacích). Statisticky jsou nejprodávanější  “komorovky“ o objemu vnitřního prostoru kolem 100 l.

Pece z naší nabídky se rozlišují  podle parametrů, mezi nimiž jsou nejdůležitější:

 • -        velikost / číslo v označení pece je objem  vypalovacího prostoru v litrech
 • -        počet vyhřívaných stran: spirály jsou umístěny v bocích pece (2 strany), v bocích a ve dně (3 strany), v bocích, ve dně, v zádech a dveřích (5 stran)
 • -        400 V / 16 A (třífázová)
 • -        max. teplota, výkon, hmotností…….   zjednodušeně / čím vyšší, tím lepší
 • -        provedení pláště: nerez / odolný lak
 • -        rozebiratelný / nerozebiratelný podstavec, stolní model (stůl zvlášť)
 • -        původem (značkou):  výrobci  jsou špičkové firmy  z Německa

Čím se námi prodávané keramické pece naopak neliší, je rozsah prodejních služeb. Všechny pece z naší nabídky mají v ceně obsaženu dopravu po ČR, prokazatelné zaškolení obsluhy a tříletou záruku…

Všechny pece z naší nabídky lze pronášet dveřními otvory se zárubněmi 80 cm. Dopravou se rozumí dovoz a složení auto před prvé dveře budovy zákazníka. Výbava vždy obsahuje 4 ks žáruvzdorných plátů, 36 distančních sloupků a nátěr.

Pro zájemce o vrchem plněné (šachtové) pece prémiové značky ROHDE rádi vyhotovíme aktuální cenovou nabídku na modely TE 100 MCC+ a TE 150 MCC+.

Komorová pec ROHDE KE 130 B

Komorová pec Kittec XT 120

Komorová pec Kittec CL 100-5

2) Profesionální komorová keramická pec ROHDE KE 330 N

je ve své kategorii nejprodávanější. Jedná se o velmi zajímavý model prémiové značky ROHDE. Nyní skladem několikrát pálený kus přímo z výrobního závodu ROHDE.

Charakteristika:

-          Pec ještě není tak rozměrná (vnitřní velikost komory je 69 x 72 x 79 cm), aby vyžadovala osazení  vícezónového měření.

-          Je zde použito technické řešení s topnými spirálami uloženými v drážkách cihel pěti vyhřívaných stran (stěny, dno, záda, dveře).

-          Sestává z nerezového pláště, třívrstvé stěnové sklatby, má dva větrací otvory, nastavitelný a uzamykatelný uzávěr, tichá a trvanlivá polovodičová relé, bezpečnostní stykač a řadu dalších vyspělých konstrukčních prvků…

-          Vnější rozměry (92 x 128 x 183 cm) dovolují stěhovat dveřmi se zárubněmi 1 m.

-          Elektrická přípojka je 400 V / 32 A, hmotnost 531 kg, odnímatelné nohy……

Keramická pec ROHDE KE 330 N s TC 304

        

Cena:

-          Cena pece ROHDE KE 330 N s regulátorem TC 304…………………261 239,- Kč vč. DPH

-          Cena po slevě……….............................................................................197 835,- Kč vč. DPH

(cena bez DPH………………………………………………………………………….........…………163 500,- Kč)

-          Cena obsahuje pec s regulátorem TC 304, dopravu před budovu klienta, zaškolení

Záruka je 24 měsíců, termín dodání ihned.

Pec byla několikrát pálena během školení distributorů a uživatelů v továrně ROHDE.


 Vážení zákazníci, milí keramici, dámy a pánové,

o nastavení kritérií při výběru keramických pecí bylo již napsáno mnohé...
Dost často se v různých diskuzích řeší způsob zakládání pálených předmětů a tvar pecního prostoru. Tedy zda má být pec plněná shora (šachtová...), či zepředu (komorová).

Z takové prvé volby nějak samosebou vyplyne, že bude pecní prostor buď kulatý, nebo hranatý. A tady vzniká asi drobná chybka, která ke škodě keramiků vede k ignorování jednoho vynikajícího druhu pecí.

V nabídce máme totiž i pece s koncepcí vrchního plnění a čtyřbokého tvaru vypalovacího prostoru. Takzvané truhlové...
Jedná se o pece prémiové značky ROHDE s označením TE - Q (kvatro). V začátcích naší spolupráce s firmou ROHDE (před 20 lety) jsme je hojně prodávali, protože představovaly výborný kompromis. Prokázaly perfektní odolnost. V keramických dílnách, které je pořídily, pálí neúnavně a spolehlivě i k vysokým max. teplotám.... Pak se hlavně kvůli jejich ceně - byly o mnoho dražší než srovnatelné kulaté - přestaly prakticky prodávat. Ovšem až na výjimky, kdy je objednávali buď "fajnšmekři", nebo zákazníci, kterým vyhovoval čtyřboký půdorys kvůli charakteru jejich výrobků a přitom nechtěli z nějakého důvodu komorovku. Nyní se situace změnila, cenový odstup vrchem plněných hranatých pecí oproti kulatým je minimální (tvrdíme, že jsou všechny skoro stejně levné). A řada keramiků už si v nových cenících všimla, že je teď nákup pece ROHDE řady TE - Q skutečně výhodný...

                                

Jen některé argumenty pro hranatou vrchem plněnou pec:
- je o mnoho levnější než stejně velká komorová
- je jen o málo dražší než stejně velká kulatá (kruhová, oválná)
- je robustní jako komorovka, má srovnatelnou hmotnost, která je tak až o 100 % větší než u srovnatelné šachty
- na její výrobu bylo použito shodné množství izolačních materiálů a konstrukce je skoro stejná jako byste komorovku pec položili na záda...
- perfektně se nakládá, má výborné teplotní poměry ve vypalovacím prostoru a proto minimální chyby měření
- jsou určeny do vysokých maximálních teplot, připouští vsázku různých tvarů zhotovovaných výrobků / modelované, točené, lité...

Kdybych vyráběl kachle, obrázky a domovní znamení, do toho občas nějaký šperk a nápojovou keramiku, pořídil bych si pec ROHDE TE 50 Q.
Takže velmi doporučuji k prostudování, získání recenzí, zařazení do užšího výběru... Případně se ozvěte s dotazy a připomínkami, kterým se budeme rádi věnovat...Jen o kousek níže naleznete odkazy na ty nejzajímavější z truhlových pecí.

Martin B ü ch l e r.

ROHDE TE 50 QS

ROHDE TE 50 QN

ROHDE TE 70 QT-S

Editováno 27.01.2020