Menu
 • Naše výhody:
 • U vybraných produktů doprava a zaškolení zdarma
 • Slevy při osobním odběru
 • Odborné poradenství
 • Zázemí kamenných prodejen

Akce

Začínáte doma, ve škole, v klubovně.... s keramikou? Připravili jsme pro Vás zvýhodněnou sestavu START.

Obsahuje vše důležité, co by v keramické dílně mělo být:

Základ sestavy START tvoří plnohodnotná keramická pec s regulátorem o objemu 40 l a příslušenstvím (pláty, sloupky). Připojuje se k el. zásuvce 230 V a má dostatečný výkon 3.6 kW, který umožňuje vypalovat až k teplotě 1 320 C...

Zásoba hlíny i balíček dekoračních materiálů (glazury, engoby, barvy) jsou navzájem sladěny tak, aby se se daly používat, aplikovat a pálit společně. Vybrané pomůcky a nástroje poslouží hlavně k modelování a usnadní další práci s keramikou.

Pořízením naší sestavy START získáte funkční zařízení keramického ateliéru, kde Vám nic podstatného pro začátek nebude chybět.

Za bezkonkurenční cenu získáte vybavený keramický ateliér, kde nic podstatného nechybí. Prodejní servis je také kompletní, v ceně je i doprava po ČR a prokazatelné zaškolení obsluhy. Na keramickou pec Kittec CB 40 poskytujeme nadstandardní, čtyřletou záruku.

SESTAVA START - KERAMICKÁ PEC KITTEC CB 40 S TC 44 + MATERIÁLY, POMŮCKY 

Zvýhodněná  nabídka studiových  pecí

Studiové keramické pece představují širokou škálu modelů o velikosti vypalovacího prostoru do 80 l. Zpředu plněné (komorové) pece  jsou určeny zejména do keramických ateliérů v domácnostech a  školách (rozpočtových / příspěvkových organizacích). Statisticky jsou nejprodávanější  “komorovky“ o objemu vnitřního prostoru kolem 100 l.

Pece z naší nabídky se rozlišují  podle parametrů, mezi nimiž jsou nejdůležitější:

 •         velikost / číslo v označení pece je objem  vypalovacího prostoru v litrech
 •         počet topených stran: spirály umístěny v bocích (2 strany), v bocích a ve dně (3 strany), v bocích, ve dně, v zádech a dveřích (5 stran)
 •         400 V / 16 A (třífázová)
 •         max. teplota, výkon, hmotností…….   zjednodušeně / čím vyšší, tím lepší
 •         provedení pláště: nerez / odolný lak
 •         rozebiratelný / nerozebiratelný podstavec, stolní model (stůl zvlášť)
 •         původem (značkou):  výrobci  jsou špičkové firmy  z Německa

Čím se námi prodávané keramické pece naopak neliší, je rozsah prodejních služeb. Všechny pece z naší nabídky mají v ceně obsaženu dopravu po ČR, prokazatelné zaškolení obsluhy a tříletou záruku…

Všechny pece z naší nabídky lze pronášet dveřními otvory se zárubněmi 80 cm. Dopravou se rozumí dovoz a složení auto před první dveře budovy zákazníka. Výbava komorových pecí vždy obsahuje 4 ks žáruvzdorných plátů, 36 distančních sloupků a nátěr na pecní pláty.

Pro zájemce o vrchem plněné (šachtové) pece prémiové značky ROHDE rádi vyhotovíme aktuální cenovou nabídku na modely TE 75 MCC+, 100 MCC+, 130 MCC+ a TE 150 MCC+. Top verze z profesionální řady pecí ROHDE TE - S jsou k dispozici také. Konkrétně modely TE 95 S a o mezikruh (vložený segment) rozšířená varianta TE 145 S s topeným dnem.

Vrchem plněná čtyřboká pec ROHDE TE 50 QN  skladem za ceny srovnatelné s již vyřazeným typem ROHDE Ecotop 50


O nastavení kritérií při výběru keramických pecí bylo již napsáno mnohé...
Dost často se v různých diskuzích řeší způsob zakládání pálených předmětů a tvar pecního prostoru. Tedy - zda má být pec plněná shora (šachtová...), či zepředu (komorová).

Z prvé volby nějak samosebou vyplyne, že bude pecní prostor buď kulatý, nebo hranatý. A tady vzniká asi drobná chybka, která ke škodě keramiků vede k ignorování jednoho vynikajícího druhu pecí.

V nabídce máme totiž i pece s koncepcí vrchního plnění a čtyřbokého tvaru vypalovacího prostoru. Takzvané truhlové...
Jedná se o pece prémiové značky ROHDE s označením TE - Q (kvatro). V začátcích naší spolupráce s firmou ROHDE (před 20 lety) jsme je hojně prodávali, protože představovaly výborný kompromis. Prokázaly perfektní odolnost. V keramických dílnách, které je pořídily, pálí neúnavně a spolehlivě i k vysokým max. teplotám.... Pak se hlavně kvůli jejich ceně - byly o mnoho dražší než srovnatelné kulaté - přestaly prakticky prodávat. Ovšem až na výjimky, kdy je objednávali buď "fajnšmekři", nebo zákazníci, kterým vyhovoval čtyřboký půdorys kvůli charakteru jejich výrobků a přitom nechtěli z nějakého důvodu komorovku. Nyní se situace změnila, cenový odstup vrchem plněných hranatých pecí oproti kulatým je minimální (tvrdíme, že jsou všechny skoro stejně levné). A řada keramiků už si v nových cenících všimla, že je teď nákup pece ROHDE řady TE - Q skutečně výhodný...

                                

Jen některé argumenty pro hranatou vrchem plněnou pec:
- je o mnoho levnější než stejně velká komorová
- je jen o málo dražší než stejně velká kulatá (kruhová, oválná)
- je robustní jako komorovka, má srovnatelnou hmotnost, která je tak až o 100 % větší než u srovnatelné šachty
- na její výrobu bylo použito shodné množství izolačních materiálů a konstrukce je skoro stejná jako byste komorovku pec položili na záda...
- perfektně se nakládá, má výborné teplotní poměry ve vypalovacím prostoru a proto minimální chyby měření
- truhlové pece jsou určeny do vysokých maximálních teplot, připouští vsázku různých tvarů zhotovovaných výrobků / modelované, točené, lité...

Poznámka z praxe: Kdybych vyráběl kachle, obrázky a domovní znamení, do toho občas nějaký šperk a nápojovou keramiku, pořídil bych si pec ROHDE TE 50 QN nebo S.
Takže velmi doporučuji k prostudování, získání recenzí, zařazení do užšího výběru... Případně se ozvěte s dotazy a připomínkami, kterým se budeme rádi věnovat...Jen o kousek níže naleznete odkazy na ty nejzajímavější z truhlových pecí.

ROHDE TE 50 QN

Editováno  03.04 2024