Menu
  • Naše výhody:
  •  U vybraných produktů doprava a zaškolení zdarma
  •  Slevy při osobním odběru
  •  Odborné poradenství
  •  Zázemí kamenných prodejen

Nová kolekce od firmy Chrysanthos

Pro zákazníky, kteří výtvarně staví na pestrém dekoru, jsme připravili nabídku sytě barevných krycích glazur a engob Chrysanthos. Jejich úspěch všude ve světě se veze na módní vlně divoce zdobené keramiky, naivních obrázků, figurálních motivů, případně ztvárnění přírodních námětů.

       Pro zákazníky, kteří výtvarně staví na pestrém dekoru, jsme připravili nabídku sytě barevných krycích glazur a engob Chrysanthos.
Jejich úspěch všude ve světě se veze na módní vlně divoce zdobené keramiky, naivních obrázků, figurálních motivů, případně ztvárnění přírodních námětů.

Snažili jsme se nachystat  reprezentativní průřez výrobním programem firmy Chrysanthos. Vodítkem pro výběr jednotlivých položek engob a glazur byly nejen jejich dekorativní vlastnosti, ale také cena. Takže se dostáváme k hodně přívětivé nabídce, která asi v ČR nemá konkurenci.

- Glazury SG v balení po 140 ml nabízíme za jednotnou cenu 133,- Kč vč. DPH.


- Engoby UG (všechny odstíny) v 60 ml lahvičkách stojí 95,- Kč vč. DPH.
Můžete je objednávat přes e-shop www.keramickecentrum.cz, telefonicky, příp. e-mailem. A pochopitelně jsou za stejnou cenu k odběru v našich prodejnách.

Materiály lze v rámci své řady vzájemně míchat. Různá intenzita nánosu umožňuje stínování, u zdobených ploch jimi budeme docilovat souvislý povrch a tah štětce nebude znát. Slije se jak u engob, tak zejména u barevných lesklých glazur. Zde dráha vedení štětce zanikne úplně...
Engoby Chrysantos můžeme kvůli dalšímu projasnění zdobené plochy přeglazovat transparentní (průhlednou) glazurou. Doporučujeme P 016, P 017 (, případně další, nejlépe tuzemské výroby) podle teploty, na kterou pálíte. Očekáváme, že právě podglazurní aplikace bude u engob Chrysantos obzvlášť působivá a stane se tak nejobvyklejším způsobem jejich použití.
Engoby Chrysantos vhodně doplňují naši paletu dekoračních materiálů o další položky. Úspěch engob Chrysanthos tkví právě v jejich barevné a tvarové stálosti  a odolnosti ve všech teplotách i prostředích…
Pokud tedy stojíte před úkolem ozdobit hospodárně, kvalitně a s přesným vymezením jednotlivých ploch drobný předmět, použijte engobu Chrysanthos UG.  Pokud máte pokrýt rozsáhlejší povrch, sáhněte po glazuře Chrysanthos SG....
Vypalovací  teploty volte podle ostatních materiálů, engobami a glazurami Chrysanthos omezeni nebudete. Přizpůsobí se, při správném použití nevyvřou, nezpuchýřují. V oblastech teplot nad 1 200 °C mohou blednout, optimálních výsledků dosáhnete mezi 1 050 a 1 150 °C.

- Program dekoračních materiálů Chrysantos je v našem sortimentu vlastně už novinkou zavedenou. Neznamená však omezení nabídky starých známých tekutých engob a glazur. Prodej bude pokračovat souběžně, protože si od širšího sortimentu slibujeme zvýšený zájem zákazníků. Teď už si vybere opravdu každý...