Menu
  • Naše výhody:
  •  U vybraných produktů doprava a zaškolení zdarma
  •  Slevy při osobním odběru
  •  Odborné poradenství
  •  Zázemí kamenných prodejen

Tekuté glazury

V poslední době sledujeme nárůst zájmu o hotové glazury, které jsou ihned připraveny k použití. Zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat mícháním glazovací suspenze z prášku, vody, případně protisedimentačních a roztíracích prostředků, nabízíme již tradičně glazury tekuté. K dispozici jsou tekuté glazury firem Duncan, Mayco, Chrysanthos, TerraColor (BSZ) a WELTE.

Tekuté glazury

V poslední době sledujeme nárůst zájmu o hotové glazury, které jsou ihned připraveny k použití.
Zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat mícháním glazovací suspenze z prášku, vody, případně protisedimentačních a roztíracích prostředků, nabízíme již tradičně glazury tekuté.
K dispozici jsou tekuté glazury firem Duncan, Mayco, Chrysanthos, TerraColor (BSZ) a WELTE.

Právě tekuté glazury WELTE Prisma jsou asi nejprodávanější. Jsou označeny logicky jako jejich prášková varianta. Jistě znáte glazury KGE (keramické glazury efektující), KGG (lesklé), KGM (matné)...
A tytéž glazury v tekuté formě jsou označeny FGE, FGG a FGM. Souhrně se celá řada tekutých glazur WELTE nazývá Prisma.

Až dosud se všechny glazury Prisma prodávaly v dózách po 200 ml. Jelikož jsou však mezi Vámi keramici, kteří si objednávají více balení od jedné položky (a ptají se po množstevních slevách), začali jsme glazury Prisma nabízet i po 500 ml. Nákup takové 500 ml dózy glazury WELTE je pak skutečně hospodárnější a pohodlnější. Je zhruba jen dvakrát dražší než 200 ml dóza téhož materiálu a z jejího obsahu naglazujete podstatně větší plochu. Vyšli jsme tak vstříc požadavkům na větší balení za méně peněz. Zároveň předpokládáme, že si řada keramiků začne klást otázku, jestli se tekuté glazury přece jen nevyplácí.
My se domníváme, že jsou v naší nabídce určité glazury, které bývá problematické připravit obvyklou cestou z prášku. Například takové, jež obsahují velkoplošné výkvěty - krystaly, jiné zas s barevnými skly, kovovými efekty... A nelze je ani nahradit.
Pak má smysl koupit tekutou glazuru s požadovanými dekorativními vlastnostmi. Netrápit se měřením a vážením, neřešit chemii a ušetřený čas věnovat výtvarnu. Existují dokonce tekuté glazury, které namají práškovou alternativu (Tibet FGE 156, Nova FGG 100, Meteor FGG 101 a desítky dalších). Někteří zákazníci požadují v tekuté formě i základní bílé, transparentní a barevné lesklé glazury. Běžně je uspokojujeme širokou škálou glazur, na které jsou zvyklí a které fungují...
Tekuté glazury WELTE řady Prisma jsou však originálnější, nápaditější a svoje místo mají i v profesionálních ateliérech. Chceme všachny naše zákazníky ujistit, že není třeba mít k tekutým glazurám předsudky. Zejména pokud je koupíte ve větším balení, které se už opravdu vyplatí. Cena 500 ml dózy s tekutou glazurou už není o mnoho vyšší než kilový sáček téže práškové glazury.
O kvalitě Vašeho výrobku každopádjně nerozhodne balení glazury, ale její vlastnosti a hlavně Vaše šikovnost.